Vložit akci/místo
Menu
Soutěže Blog Vložit akci/místo Domů
Zdroj: Bio Oko
Program pro děti

Festival Malé oči

8.2.-14.2. Bio Oko

Vhodné pro

školáka

Vlastnosti

za každého počasí

Třetí ročník dětského filmového festivalu Malé oči se odehraje od 8. do 14. února 2016 v letenském kině Bio Oko. Pracovní dny budou patřit uzavřeným projekcím pro mateřské, základní a střední školy, víkend se otevře rodinám s dětmi. Přinese nadupaný filmový program, k jehož hlavním lákadlům patří Biofonie s Kašpárkem v rohlíku, který v Biu Oko také odehraje koncert, nebo epizody seriálu Panika v městečku s živým dabingem. Patronkou a nadšenou podporovatelkou festivalu je herečka Simona Babčáková a festivalovým mottem je skautské Buď připraven…!

„Na festivalu si určitě nenechám ujít promítání Paniky v městečku v neděli 14. února, ale zvažuji, že přijdu s dětmi také v sobotu na klasické pásmo krátkých filmů, po kterém bude ovocný workshop pro děti,“ říká Babčáková, která podle svých slov Bio Oko miluje, a tak je spokojená vždy, když do něj vyrazí.

Spokojeni budou zaručeně i ostatní návštěvníci víkendové části festivalu. V sobotu na ně čeká pásmo klasických němých grotesek s Laurelem a Hardym, Busterem Keatonem nebo Harroldem Lloydem,které naživo doprovodí známá baby-punková kapela Kašpárek v rohlíku. Po projekci bude následovat 40 minutový koncert. Dalším tahákem programu je brazilská animovaná perla Chlapec a svět, která si odnesla hlavní cenu z prestižního festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy a která na konci ledna vstupuje do české distribuce. Sobotní večer uzavře Bruce Willis: svéráznou rodinnou komedií s nominací na Oscara za nejlepší scénář v roce 2012, Až vyjde měsíc, a nočním polibkem Malých očí pro rodiče, mysteriózní detektivkou Poslední skaut.

Neděle odstartuje typicky Film brunchem –čerstvé pochutiny se budou tentokrát podávat k nejnovější filmové adaptaci slavného díla Malý princ. Následovat bude zmíněná Panika v městečku s živým interaktivním dabingem herců z DAMU a festival uzavřou kultovní Rošťáci. Za filmovým zpracováním dobrodružného příběhu klukovské party z roku 1985 stojí hvězdný filmařský tým Richarda Donnera (Superman) a Stevena Spielberga.

Pro děti bude připraven také bohatý doprovodný program v prostorách kina, které se o druhém únorovém víkendu promění v záludnou překážkovou dráhu plnou úkolů a aktivit. V rámci festivalové homotta „Buď připraven…!“ přichystal celý program Junák – český skaut, kter ýbude na osmi stanovištích testovat dovednosti, jako jsou zručnost, rychlost,přesnost nebo statečnost. Děti se budou učit morseovku, uzlovat nebo krmit bobra. Speciální program pro malé skauty chystá také žižkovský filmový ateliér Aeroškola.

Více informací najdete na www.biooko.net a www.maleoci.cz, případně na Facebooku.

Otevírací doba

Dle programu.

Místo

Bio Oko
Františka Křížka 15
170 00
Praha 7 - Holešovice
233 382 606
www.biooko.net

Vstupné

Vstupenky na jednotlivápředstavení je možné zakoupit osobně na pokladně Bia Oko nebo on-line na webu.

Rezervované vstupenky na Biofonii s Kašpárkem v rohlíku je možnévyzvednout nejpozději týden před představením.

Pořadatel

Bio Oko
608 33 00 88
www.biooko.net

Tipy

Zatím žádné tipy
Pro přidávání tipů musíte být přihlášen.